Ciucă, foc şi pară pe Rareş Bogdan: Este urâțenia unor evenimente când unii încearcă să capitalizeze politic!

Premierul și liderul PNL, Nicolae Ciucă, a vorbit cu oamenii din anturajul său politic despre scandalul privind pragul la abuzul în serviciu. Ciucă ar fi recunoscut faptul că de la Guvern s-a produs o greșeală, că nu s-a impus un prag și s-a ajuns în Parlament cu varianta de prag la 50.000 de euro.

Juriștii i-ar fi explicat premierului că 50.000 de euro este pragul pentru a se considera evaziune fiscală, de aceea a fost stabilit acest cuantum.

În tot acest scandal, Nicolae Ciucă s-a arătat dezamăgit de reacția prim-vicepreședintelui PNL, Rareș Bogdan, despre care ar fi spus că încearcă să capitalizeze politic.

„Este urâțenia unor evenimente când unii încearcă să capitalizeze politic”, ar fi spus Ciucă, după atacul lui Rareș Bogdan.

De asemenea, premierul le-a cerut miniștrilor să-și asume greșeala la nivelul întregului Guvern și să încerce acum să corecteze în Parlament ceea ce s-a greșit.

Rareș Bogdan a lansat un atac devastator

Prim-vicepreședintele PNL, Rareș Bogdan, lansează un atac fără precedent la adresa liderilor PNL și ai coaliției de guvernare. El susține că a fost cea mai rușinoasă zi de când a intrat în politică și vede cum liberalii, alături de cei de la PSD, au înviat OUG 13 și pragul pentru abuz în serviciu.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *